Wkładki ortopedyczne w Krakowie

wkładki ortopedyczne kraków

Płaskostopie jest jednym z powodów, dla których trzeba stosować wkładki ortopedyczne. W innym przypadku mogą pojawić się różne dolegliwości poboczne, jak choćby ból kolan, mięśni nóg, a nawet całkiem poważne schorzenia, takie jak problemy z chrząstką stawową w kolanach. Dlatego też jeśli cierpimy na popularnego „platfusa” to powinniśmy czym prędzej odwiedzić ortopedę i wyrobić odpowiednie wkładki ortopedyczne Kraków nie utrudnia nam tego zadania, ortopedów jest tutaj prawdziwe zatrzęsienie, a i ceny wkładek są bardzo atrakcyjne.

Kup wkładki ortopedyczne – nie ryzykuj

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak groźne może być ignorowanie objawów płaskostopia. Zwykle pierwszy krok ku złemu robią rodzice, którzy nie zwracają uwagi na powstającą u swoich dzieci wadę. Nie jest wcale trudno ją zauważyć, trzeba tylko dokładnie się przyjrzeć i od razu widać, że coś jest nie tak. Z czego właściwie bierze się „platfus”? Otóż jest to pewna wada rozwojowa kości i mięśni śródstopia, które nie utrzymują prawidłowej pozycji stopy. U człowieka, który nie cierpi na płaskostopie, w czasie chodzenia do podłoża dotyka przednia część stopy, pięta, oraz prawa część śródstopia – u prawej stopy, oraz lewa część odpowiednio u lewej. Natomiast strony przeciwne są nieco uniesione ku górze i nie mają bezpośredniego kontaktu z podłożem, po którym chodzimy. Natomiast „platfus” powoduje, że stopa zostaje niejako przechylona w taki sposób, że całość dotyka do ziemi – stopa staje się płaska. Ma to ogromnie negatywny wpływ na zachowanie się całej reszty układu kostnego i stawowego nóg, co prowadzi do ich przedwczesnego zużycia, a także groźnych chorób, ponieważ organizm nie jest przystosowany do takiego układu stóp w czasie chodzenia.
wkładki ortopedyczne kraków
Korekcja wady następuje poprzez użycie odpowiednich wkładek ortopedycznych, które umieszczamy wewnątrz buta. Powodują one uniesienie stopy tak, by przyjęła prawidłowy kształt. To właśnie wkładki ortopedyczne Kraków posiada bardzo wiele gabinetów ortopedycznych, więc wyrobienie tutaj odpowiednich wkładek nie jest żadnym problemem. Jeśli zauważyliśmy u siebie bądź u naszego dziecka taką wadę nie czekajmy, zabierzmy go czym prędzej do jednego z ortopedów.